2010. február 22., hétfő


Salvador Dali

Az életünk időből áll. A napjainkat órákban mérjük, a fizetésünket ezeknek az óráknak alapján kapjuk, a tudásunk az évek során nő. Gyorsan bepréselünk egy kis kávészünetet a zsúfolt napunkba. Visszarohanunk az asztalunkhoz, figyeljük az órát, az életünket találkákhoz igazítjuk. Mégis az idő végül elfogy, és az ember a szíve mélyén azon gondolkodik, hogy vajon a lehető legjobban használta-e ki azokat a másodperceket, perceket, órákat, napokat, heteket, hónapokat, éveket és évtizedeket?
Cecelia Ahern

3 megjegyzés:

  1. Mi az idő? Ez nem is olyan fura kérdés, ha arra gondolunk, amit Einstein mondott: Az idő változik, ha a gravitáció változik. Gondolj csak arra, hogy az űrben nem úgy telik, mint itt a földön.
    Szóval, mi az idő?
    Aztán ott van az, hogy a mi univerzumunkban a tér és idő egyenes. Pedig bebizonyították, hogy lehetne görbe is. Gondolj csak bele, mi lenne, ha a múltad és a jövőd összeérne a görbület miatt!
    Mit jelent ezek után, hogy telik az idő? Mi az a másodperc. Mihez képes az, ami?
    Vaszil

    VálaszTörlés
  2. Kedves Vaszil!

    Nekem ez a bejegyzés arról szól, hogy a lehető legjobban használtam-e ki az időmet. Megtettem-e minden tőlem telhetőt és közben figyeltem-e...a szeretteimre, a környezetemre, fűre-fára...
    ...vagy csak úgy elszalad mellettem az élet?...

    Javaslom neked, hogy próbálkozz meg valahol a filozófia tanításával. :)
    Vagy írd le és add ki egy kötetben...legalább egy kis hasznod is lesz belőle. :)

    Szia! Bagoly a bűbájos

    VálaszTörlés
  3. a csapos közbeszól....és a párhuzamosok találkoznak-e a végtelenben...az idő és annak mérése szolgáló ember által határolt egységei szerintem egyáltalán nem azonosak.Vaszil földhözragadt vagy(bocs),egy sas szárnyaljon!!!!:D
    Ja és velem már fordult elő,hogy múlt és jövő összeért...:)))

    VálaszTörlés